TELİF HAKKI

Telif hakkı, herhangi bir bilgi veya düşünce ürününün kullanma hakkının yasalar ile belirli bir kişiye verilmesidir. Yazmış olduğunuz kitaplarınız, bestelediğiniz eserler, resimler, fotoğraflar, filmler veya hazırlamış olduğunuz tezlerin korunması Telif hakları ile sağlanmaktadır. Eser sahibi haklarını T.C. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile koruma altına alır. Telif Hakları Kültür Bakanlığından alınmaktadır.

Telif Hakkının Özellikleri

Bir fikir veya hayalin belirli bir efor sarf ederek hayata geçirilmiş hali olması
Aşağıda belirtilen gruptan birinin içerisinde yer alması
İlim ve edebiyat eserleri
Musiki eserleri
Güzel sanat eserleri
Sinema eserleri
İşlenmeler ve derlemeler
Alenileşmiş ve yayımlanmış eserler


Telif Haklarını Neden Koruma Altına Almalıyız?

Bilginin değerinin tüm gelişmiş dünya ülkelerince bilinmekte ve bizim kendi ürünlerimizin korunma altına alınması gerekmektedir.
Müzik , sinema ve edebiyat gibi alanlar , yeni çağda çok büyük sektörler haline gelmişlerdir.
Uluslar arası alanda rekabette, ülkemizi bir adım ileriye taşımamızı sağlarlar.


Telif Hakkı Tescili Süreci

Fikir ve Sanat Eserlerinin tescil ve kayıt işlemleri ikiye ayrılır
Zorunlu Kayıt Tescil: Bilgisayar oyunu, müzik ve sinema eserleri, pazara sunulmadan önce kayıt ve tescil yaptırmak zorundadır
İsteğe Bağlı Kayıt Tescil: İlim ve Edebiyat Eserleri, Güzel Sanat Eserleri, Musiki Eserler, Bilgisayar Programı ve Veritabanları isteğe bağlı olarak kayıt ve tescil yaptırılabilir.

HAKKIMIZDA

Türkiy’nin en başarılı, yaratıcı ve çığır açan danışmanlık şirketi olma misyonuyla 2020 yılında kuruldu. Özelleştirilmiş ve benzersiz stratejiler geliştirmek için müşterilerimizin her birine yepyeni bir bakış açısıyla yaklaşıyoruz. E.M.B. amacı sektör...Devamı

İLETİŞİM

Seyitnizam Mah. Demirciler San. Sit. 6. Yol
Galaxi 1 İş Merkezi No: 82
Zeynburnu - İstanbul

Telefon: +90 552 411 86 04
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.embdanismanlik.com