DIŞ TİCARET DESTEKLERİ

Türkiye’de dış ticaret mevzuatı AB ile yürürlülükte olan Gümrük Birliği Gerekleri ve Dış Ticaret Örgütü kuralları gereğince şekillenmektedir. Bu kurallar çerçevesinde oluşturulan temel mevzuat; ihracat, ithalat, destek programları, serbest bölgeler, ürün güvenliği ve teknik düzenlemeler, ticaret politikası savunması, gümrük konularını kapsamaktadır.

E.M.B Danışmanlık bünyesinde alacağınız eğitimlerle birlikte dış ticaret mevzuatlarında gerekli prosedürleri, işleyiş biçimini ve sonuç odaklı çıktıları kavrayabileceğiniz bütünleyici bir programa dahil olursunuz.

Dış ticaret mevzuatının kapsamları hukuksal ve işleyiş bakımından geniş çerçeveli olup, konuyla ilgili gereken kritik ve önemli bilgileri, dikkat edilmesi gereken noktaları ve firmanızın odaklanması gereken asıl başlıkları alacağınız eğitim ile belirlemek çok kolay olacak.

Bu bilgiler ışığında sizlerde firmanızın dış pazarda büyümesi ve gelişmesini istiyorsanız veya hali hazırda dış ticaret alanında politikalarınız mevcut ancak güncellemeler yapmak istiyorsanız uzman kadromuzdan eğitim alabilir, konuyla ilgili bizlere ulaşabilirsiniz.


YURTDIŞI PAZARA GİRİŞ BELGESİ DESTEĞİ


İhracat yaparken almak zorunda olunan veya ihracat yaparken firmalarımıza avantaj sağlayacak olan belgelerin hazırlanması için harcamalar yapılmaktadır. Bu destekte firmalarımız olarak standartlara, can güvenliğine ve kalitelerine ilişkin belgelerinin yanısıra test kalibrasyon analizlerinin yapılacağı harcamalar için bakanlığın desteği yer almaktadır.


BU DESTEKLE NELER KAZANILMAKTA

Firmalarımızın müşterilerinin talep ettiği ve satışı gerçekleştirmek için zorunlu olan kalite/can/mal güvenliğine ilişkin belgeleri almaya yönelik giderlerle test/analiz raporlarının giderleri desteklenir. Harcamaların P’sini, yılda 250.000 $ kadar karşılanmaktadır.


BİLİNMESİ GEREKENLER


İlgili firma şahıs firması değilse destek alınmakta Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen belgeler listesi, belge alınmadan önce incelenmeli. Eğer firmalarımız almak zorunda olduğu belge listede yoksa üyesi olduğu ihracatçı birliğiyle irtibat kurarak belgeyi listeye ekletebilirler. Uzman değerlendirmesi 1 ayı bulmaktadır. Alınacak belge desteklenen listelerde kontrol edilmeli. Listede yoksa ihracatçı birlikleri ile irtibat kurulmalı. Listede varsa ihracat için zorunlu belge alınmalı/analiz yaptırılmalı.

Belgeyi aldıktan sonra üyesi olunan ihracatçı birliğine alınan belgenin düzenlenme tarihinden itibaren 6 ay içerisinde başvurulmalıdır.

HAKKIMIZDA

Türkiy’nin en başarılı, yaratıcı ve çığır açan danışmanlık şirketi olma misyonuyla 2020 yılında kuruldu. Özelleştirilmiş ve benzersiz stratejiler geliştirmek için müşterilerimizin her birine yepyeni bir bakış açısıyla yaklaşıyoruz. E.M.B. amacı sektör...Devamı

İLETİŞİM

Seyitnizam Mah. Demirciler San. Sit. 6. Yol
Galaxi 1 İş Merkezi No: 82
Zeynburnu - İstanbul

Telefon: +90 552 411 86 04
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.embdanismanlik.com